Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri nde en çok dikkat etmeniz gereken faktörlerin başında filtre temizliği yer alır. peki ıslak kuru vakum makinemizi ve filtreyi nasıl koruyacağız.

Makine Tamir Atölyesi İçin Tanıtım Animasyonumuz

 

 


Islak Kuru Vakumlar İçin Bazı Arıza Sebepleri

Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

temizligin puf noktalari 10 - Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri


Islak Kuru Vakum Makinesiyle sıvı vakumlatırken mutlak suretle filtresini çıkartmalıyız aksi halde filtre ıslanacak ve gözeneklerinden hava geçirmez hale gelecek bu sayede ise Islak Kuru Vakum makinesi motorları çalışırken boğulacak ve yanacaktır.

temizligin puf noktalari 13 - Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

Islak Kuru Vakum Makinesiyle toz vakumlatacağımız zaman ise mutlak suretle makinenin içerisinde filtresi takılı olması gerekir. aksi taktirde Islak Kuru Vakum Makinesiyle emdirdiğiniz tüm tozlar motorların içine girecek ve vakum motorlarını yakacaktır


Islak kuru vakum makinesindeki filtreyi her gün iş bitiminde kesinlikte temizleyiniz. Filtre temizliğinde kesinlikle su kullanmayınız ya başka bir süpürge yardımıyla filtre tozunu emdirin ya kompresör yardımıyla filitreye hava tutarak temizleyin yada yumuşak bir cisimle filtreye vurarak silkeleme yöntemiyle temizleyin.

temizligin puf noktalari 8 - Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

Islak Kuru Vakum Makinesiyle işiniz bitince tüm aksesuarlarını makinenizden çıkarıp makineyi ve aksesuarları temizleyiniz..


Yaz günlerinde Islak Kuru Vakum Makinesini güneşten koruyunuz ve makinenizi hortumundan tutup taşımayınız makinenizi taşırken taşıma arabasını kullanınız. yoksa hortumunuz kopar.

temizligin puf noktalari 6 - Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

Islak Kuru Vakum Makinesine hiçbir suretle köpük vakumlatmayınız çünkü köpük kaldırma kuvveti olmadığı için makine şamandırasını devreye sokmayacaktır böylece makinenizin vakum motorlarına köpük temas ederek makine motorlarını yakacaktır.


Islak Kuru Vakum Makinesiyle İllaki köpük çektirmem gerekiyor derseniz makineyi kullanmadan evvel kirli su kazanına bir su bardağı çamaşır yumuşatıcısı atınız (Yumuşatıcının köpüğü öldürme özelliği vardır) ve makine şamandırasının bulunduğu şamandıra kafesine bayan çorabı geçirip makinenizi kontrollü bir şekilde kullanınız.

temizligin puf noktalari - Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

rota makine whatsapp iletisim - Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri


[safir_list]

[/safir_list]


Yasal Uyarı

Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları kanunen korunmuştur. Web sitemizde ki görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin asla verilmemektedir. Bunu yapanların hakkında mutlaka dava açılacak ve yasal işlem başlatılacaktır.