fbpx
0542 205 50 46
Sosyal Medya Hesaplarımız
Honlama

honlama

honlama1Yüzeyde yarı mat görüntü oluşturarak zemindeki ışık yansımasını engellemek, zeminin kayganlık direncini arttırmak ve yüzeye kadifemsi bir görüntü sağlamak için yapılan uygulamaya honlama denir.

Honlama işlemi mermer, granit, karo, traverten vb. zeminlere kolaylıkla uygulanabilir. Odipar HT 135 yüzey restorasyon makinesinin altına takılan reçine bazlı özel aşındırıcılar ve honlama keçeleri ile uygulanır.

Honlanmış yüzeyler ne parlak nede mattır. Fakat cilalı yüzey kadar bakımı kolay, patinato yapılmış yüzey kadar da şık bir görüntüye sahiptir.

Honlama yapılacak yüzey çok iyi kalibre edilerek silime hazırlanmalıdır. Silim taşlarından (Abrasivlerden) 46, 60, 120, 180, 220 ve 320 numaralı taşlar kullanılarak zemin silimi gerçekleştirilir. Bu işlerin sonunda honlama keçeleri ile zemin yumuşatılarak hazır hale getirilir.


honlama-kecesi  honlama-ve-kecesi-  honlama-kecesii


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir.


 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.