Kuru Köpük Püskürtme Makinesi Fiyatı: TL

Ürün Kodu : ROTA HT 40 KJ

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Kompresörlü Köpük Jeneratörüsvg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Kompresörlü Köpük Jeneratörü


Köpük üretim jeneratörleri; kompresör ve tanktan meydana gelen, özellikle sağımhanede ve genel çiftlik ortamında detaylı temizlik amacıyla kullanılan makinelerdir. Kullanılan kimyasal ilaç ve su aynı anda karıştırılarak, kompresör vasıtası ile köpük halinde çıkmasını sağlanır. Genel temizlik amaçlı olarak kullanılan bu makinalar ile kirli ortamlarda suyun temizleyemediği kirler, makine içerisine konulan kimyasalların köpük haline getirerek basınçla püskürtülmesi ile giderilir. Periyodik olarak köpük jeneratörü ile yapılan temizlik ile işletmelerde hijyen koruması sağlar ve kullanılan cihazlarının ömrünün uzaması sağlanır.

ROTA HT 40 KOMPRESÖRLÜ KÖPÜK JENERATÖRÜ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Sertifika CE
Çalışma Basıncı 8 Bar
Maximum Basınç 10 Bar
Sac Kalınlığı 2 Mm
Kapasite 40 Lt
Çalışma Sıcaklığı Min 0 °C
Çalışma Sıcaklığı Max 100 °C
Hortum Uzunluğu 8 Mt
Tetikli Tabanca Sistemi Var
Basınç Emniyet Sistemi Var
Tank Tahliye Sistemi Var
Voltaj 220 Volt
Hava Girişi 1922/Min
Hava Kompresör Gücü 2 Hp
Kompresör Deviri 2850 Rpm

ROTA HT 40 KOMPRESÖRLÜ KÖPÜK JENERATÖRÜ KULLANIM KLAVUZU

1 – Huninin altında bulunan vanayı açınız. Köpük tankının içine uygun miktarda sıvı koyunuz.
2 – Tankın içinde hava olmamasına dikkat ediniz.
3 – Basıncı gösteren manometrenin 0 konumunda olduğunu kontrol ediniz.
4 – Huniden köpük tankının içine yeterli miktarda su koyunuz.
5 – Vanaları kapatınız.
6 – Vanaların kapalı olduğundan emin olduktan sonra tanka hava basmak için speed kaplini hava giriş rekoruna takıp 2 nolu vanayı açınız. Tanka giren hava basıncınıhava ayarladığından hava akışını tekrar kesmeniz gerekmez. Regülatör hava basıncını maximum 5 barda kesecek şekilde ayarlanmıştır. ( 5 bar basınçta sabitlendiğini manometre saatinden kontrol edebilirsiniz. ) Bu sistem tabancanın her tetiğe basıldığında devreye girerek kesintisiz köpük püskürtmenizi sağlar.
7 – Bu işlemlerin ardından köpük püskürtme makineniz çalışmaya hazır hale gelmiş olacaktır.
8 – Tetik mekanizmasına bastığınızda köpük akışı başlar.


hava kompresörlü kuru kopuk jeneratoru 5 - Kompresörlü Köpük Jeneratörü


ROTA HT 40 KOMPRESÖRLÜ KÖPÜK JENERATÖRÜ KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

* Kuru Köpük Jeneratörü makinesinde bulunan iki adet filtreyi makineyi kullanmadan önce, makineyi kullanmadan sonra tercihen ılık suyla temizlemeniz.
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesinde kullanacağınız kimyasalın mutlaka köpüren özellikte olmasına dikkat ediniz (yumuşatıcı v.b. makineye koyulmaz)
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesinde kullanacağınız kimyasalları kesinlikle birbirine karıştırmayınız. (kimyasallar birbirinin özelliğini öldürebilir)
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesine koyacağınız kimyasalı önce dışarıda seyreltin başka bir kapta daha sonra makineye koyun yoksa koyduğunuz kimyasal sudan ağır olduğu için dibe çökecek ve hortumlarda tıkanmaya sebep olacaktır.
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesine su koyarken mutlaka huni yardımıyla su koyunuz makinenin açma kapama anahtarının bulunduğu yere su kaçırmayınız çünkü anahtar ıslanarak arızalanabilir.
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesini sürekli en fazla 45 dakika kullanınız daha sonra 15 dakika dinlendiriniz.
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesinde filtre ve su deposu kapaklarını kapatırken kapaklardaki contaların üzerinde ve sağlam olduğuna dikkat edin ve çok fazla kapakları sıkmayın.
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesinde kapaklardaki contalar sorunluysa kapaklardan hava kaçıracak ve köpük kalitesi düşecektir.
* Kuru Köpük Jeneratörü makinesinde kapakları aşırı sert sıkmayın kapaklar ve yuvaları plastik olduğundan zarar görebilirler.