Paspas Arabası Fiyatı:

Ürün Kodu : paspasaraba

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Paspas Arabalarısvg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Paspas Arabaları


Paspas arabaları orta ve geniş alanların paspasla temizlenmesinde kullanılan en önemli ekipmanlardır. Paspas arabaları genel olarak 2 çeşittir. Tek (bir) kovalı paspas arabaları ve çift kovalı (İki Kovalı) paspas arabalarıdır. Genelde büyük ve orta büyüklükteki alanların temizlenmesi sırasında çift kovalı paspas arabaları tercih edilirken, küçük alanların temizlenmesinde ise tek kovalı paspas arabaları idealdir.

–          Paspas Arabaları genelde 6 parçadan oluşur bunlar:

–          Temiz su kovası (Mavi Kova) 18 veya 25 litre kapasiteli

–          Kirli su kovası (Kırmızı Kova) 18 veya 25 litre kapasiteli

–          Kovaları taşıma arabası dört tekerlekli plastik gövdeli.

–          Islak Paspas sıkma presi

–     Paspas Arabası tutma (sürme) kolu

–       Dünyada temizlik literatüründe paspas arabalarındaki mavi renkli olan kova temiz suyu, kırmızı renkli olan kova ise kirli suyu temsil eder.

Paspas arabasının kullanım şekli (Önerilen)

1-      Mavi kovasına 15-20 litre temiz su ve yeterince kimyasal koyulur.

2-      Kırmızı kovaya ise 2-3 litre su koyulur.

3-      Islak mop (paspas) mavi kovaya sokulur ıslatır.

4-      Sonra paspastaki fazla su pres yardımıyla biraz sıkılır ve yüzeye paspas atılmaya başlanır.

5-      Yüzeyin yaklaşık 10 – 15 m² (zemin orta kirlilikte ise) paspasladıktan sonra paspas kırmızı kovaya sokulur kaba kirin kovada kalması ve paspası biraz ıslatmak amacıyla birkaç kez batır çıkar işlemi yapılır.

6-      Pres yardımıyla ıslak paspastaki tüm kirli su 1 veya 2 kez kırmızı kovaya preslenir.

7-      Zeminin temizlik işlemi bittikten sonra paspas arabasının tüm parçaları temizlenerek bir dahaki zemin temizlik işimiz için hazır halde bırakılır. Bu madde mekânın hijyeni ve canlıların sağlığı için çok önemlidir.

 

Bir paspas arabasına sahip olmadan evvel bilmeniz gereken bazı önemli hususlar şunlardır.

1-      Paspas arabalarındaki taşıma arabasının tekerleklerinin kalitesi çok önemlidir. Aksi halde pürüzlü bir zeminde kullanılırken paspas arabasının tekerlekleri çok çabuk bozulabilir. Bu yüzden paspas arabasıseçerken tekerleklerinin kaliteli lastik malzemeden imal edildiğine ve tekerleklerinde mutlaka rulman kullanılmış olmasına dikkat edin.

2-       Paspas arabasındaki ıslak paspası sıkma presi belki de paspas arabasının tüm yükünü taşıyan en önemli parçasıdır. Bu presi oluşturan parçalar kaliteli ve paslanmaz malzemeden yapılmış olmalıdır.

– Pres yayları paslanmaz çelikten yapılmalı ki su teması olduğunda yaylar paslanmamalı ve mukavemeti düşmemelidir.

– Pres tutma kolu paslanmaz malzemeden yapılmalıdır.

Paspas arabalarındaki Pres sıkma plastikleri (2 adet kulakta denir) kesinlikle en kaliteli plastikten imal edilmeli. Genelde hurda plastikten veya metal malzemeden yapılır. Hurda plastik kullanan preslerde bu pres paspası sıkarken kırılabilir. Metal kulak ise hem paspasa zarar verebilir hem de paslandığı için sağlıklı değildir. O yüzdenpaspas arabası seçerken mutlaka pres plastiğinin kalitesine dikkat ediniz.

3-      Paspas arabalarının kovalarının kalitesi ve kullanım kolaylığı da önemli bir husustur. Kovaların kalın ve dayanıklı plastikten imal edilmiş olmasına dikkat edin çünkü kovaya koyduğunuz kimyasallar kovanın zamanla aşınmasına ve delinmesine sebep olabilir.

4-      Kovalarda dikkat edeceğiniz bir diğer konu ise kavalar da litre ölçüsünün bulunmasıdır. Bu sayede kovaya koyacağınız kimyasalı veya suyu kolayca ölçebilirsiniz.

5-      Paspas arabasında ıslak ve nemli paspasınızı taşıyabileceğiniz bir aparat bulunması da paspas arabanızaayrı bir konfor katacaktır.

* Yukarıda paspas arabası alırken dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için bilgilendirme amacı ile dile getirdik.  Sitemizde bulunan ve satışını yapmış olduğumuzpaspas arabaları yukarıda yazan özellikleri birebir taşımaktadır ve iki yıl fabrika hatalarına karşı güvence altındadır.

* Temizlik işlerinizi kolaylaştıracak olan paspas arabalarını firmamızdan almayı tercih ederseniz paspas arabalarında yaşadığınız tüm teknik sorunlar için telefonla veya internet üzerinden teknik destek alabilir.Paspas arabasının tüm yedek parçalarına da uygun fiyata sahip olabilirsiniz.


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir.