Buji Kablosu Fiyatı:

Ürün Kodu : BJKAB

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Buji Kablosusvg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Buji Kablosu


Oto Yıkama Makinenizin sıcak suyu sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için, zaman zaman bujileri değiştirmelisiniz, tabi bujiler ile beraber kabloları? Bu sayfada buji kablosu nedir, ne işe yarar, fiyatları ve  değişimi ile alakalı aklınıza gelebilecek sorulara cevap vermeye çalıştık.

Ateşleme bobininden gelen yüksek voltaj elektriği bujilere iletmek için kullanılan kabloya denir. Bujiler ve buji kabloları tek başlarına elektrik üreten parçalar değillerdir. Buji kabloları yüksek voltaj elektriği taşıyıcı, bujiler ise gelen enerjiyi kıvılcıma çevirir.


Kablo için arıza belirtileri nelerdir?

Yıkama makinenizin elektrik sisteminde kritik bir bağlantıdır. Elektrik gücünü bir araba yıkama makinesinin ateşleme sisteminden bujilerine aktarmaktan sorumlu olan buji kabloları normal yıkama makinesinin sıcak suyla çalışmasını sağlamak için düzgün çalışması gerekir. Buji kabloları arızalandığında, bir dizi ısıtma problemi ortaya çıkabilir.

  • Mazotun düzensiz yanması, yanarken gelip gitme gibi
  • Yanma da tekleme, Ani yanma ya da ani sönme ya da mazot yememe sorunu
  • Azalmış yanma gücü
  • Yanmanın durması (stop etmesi)

Daha Detaylı Arıza Çözümleri İçin;

Makinenizin Sıcak Kazanı Yanma Problemleri hakkında Detaylı Bilgi için sitemizdeki bulunan “Atölye”bölümünü ziyaret edin.


Arıza testi nasıl yapılır?

Bir buji kabloları, temel ancak kritik bir brülör bileşenidir. Ateşleme bobini tarafından üretilen yüksek voltajı (30k ila 50k volt) bujiye taşır. Isıya ve titreşime maruz kaldığında, tel içindeki karbon gevşeyebilir ve telin iletkenliğini azaltabilir. Buji kablosunun hasar gördüğünden şüpheleniyorsanız, sorunu kendiniz tespit edebilirsiniz. Ardından, hatalı kablo değiştirilirse, yanlış ateşlemeleri ve radyo statik gibi çeşitli sorunları çözebilirsiniz.


Yıkama makinesi buji kablonuzun arıza durumunu makine açık olarak kontrol etme

Dikkat! Bu işlemleri yapmak sizin için zorsa ve el yatkınlığınız yoksa denemenizi tavsiye etmiyoruz.

1 Buji ve Buji Piposundan kabloyu sökün, iki elinize kabloyu alıp çıplak uçları bir birine yaklaştırın. Elektriklenme oluyorsa sağlamdır.


Yıkama makinesi bujilerin kablosunun arızasını kapalı olarak kontrol etme

1 Kablolarda ve bağlantı soketi, yırtılma, kesime ve kopma gibi  fiziksel hasar arayın. Buji kablolarının üzerinde buluna bağlantı kafalarının içindeki metal aksamı kontrol edin. Bu metal bağlantı yerlerinde oksitlenme var mı teker teker bakın.

2 Kablolar ile bağlantı soketi arasındaki aşınmayı kontrol edin. Bağlantı soketini bujinin üstünden çıkarın ve bağlantının yapıldığı bölgeye bakın. Renk değişimi veya hasar olmadığından emin olun. Ardından bujileri çıkartın ve renk değişikliği veya hasar açısından inceleyin.

3 Kabloları buji piposu kapağında tutan yay klipslerini kontrol edin. . Bağlantı soketinin bujinin üst kısmını sağlam bir şekilde tuttuğundan emin olarak, buji kablosunu sallayın. Hasarlı bağlantı soketleri kabloların yuvasından çıkmaya ve elektrik iletimini engelleyeme sebep olur.


Bujiler İçin Üretilen Kabloların Üretim ve Test Standartları

1-SÜREKLİ ÇALIŞMA SICAKLIĞI: -60°C’den +180°C’ye

2-KISA SÜRELİ ÇALIŞMA SICAKLIĞI: +230°C.

3-ANLIK VOLTAJ: 5kV – 20 kV.


Kablolar İçin Başka Nelere Dikkat Edeceğiz?

Buji kablolarını kesinlikle sıkıca sıkıştırmayın, sıkışmalarına izin vermeyin. Yüksek gerilim bu noktalarda artacaktır ve tel kopmasına sebep alacaktır.

Buji kabloların kablo bağı ile veya bantla sarılması, metal borulardan geçirilmesi düzgün görünmelerine neden olabilir, ancak ciddi voltaj kayıplarına veya çapraz bağlanmaya neden olabilir.


[safir_list]

  • Sıcak suyla oto yıkama makinenizin sıcak suyu çalışmıyorsa, lütfen yukarıdaki “Atölye” bölümünü ziyaret edin. Basınçlı Yıkama Makinesi Tamiri bölümüne girin, Böylece yıkama makinesi için arızanın kaynağını ve yıkama makinenizi nasıl tamir edilir bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Sıcak suyla oto yıkama makinenizin sıcak suyu çalışmıyorsa, lütfen yukarıdaki “Yedek Parça” bölümünü ziyaret edin. Basınçlı Yıkama Makinesi Yedek Parça bölümüne girin, Böylece yıkama makinesi için en uygun fiyata ve en kaliteli yedek parçalara hızlıca sahip olabilirsiniz.

[/safir_list]


Alternatif olarak bu sayfaya göz atabilirsiniz.