Ateşleme Trafosu


Ateşleme Trafosu Fiyatı :

Ürün Kodu : B24

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Ateşleme Trafosusvg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Ateşleme Trafosu


Reçine Kaplı, Kutulu, Yüksek Güçlü ve Özel Tip Ateşleme Transformatörleri

Ateşleme Bobini, akaryakıt yakıcılarına uygun otomat ve termostatlar aracılığı ile alevin oluşturulmasını sağlar. Gerek fuel-oil ve gerekse gaz ile çalışan kalorifer tesislerinde yanma sirkülasyonunu sağlayan bir birimdir. Elektrotlar arası meydana gelen arkın şiddet ve boyu, transformatörlerin sekonder sargılarından meydana gelen gerilim ve akımla orantılıdır.

Ateşleme trafolarımız, TS EN 61558-2-3 sayılı standarda sahiptir. 30 yılı aşkın süredir TSE belgesi taşıyan ateşleme trafolarımız ölçüleri itibari ile de DIN 4787 ve DIN 4788’e uygun olarak üretilmektedir.

Uzun yılların verdiği tecrübe ile üretmekte olduğumuz ateşleme bobinlerimizin konstrüksiyonunda, tüm akaryakıt ve gaz yakıcı tiplerine uyacak çeşitler mevcuttur. Standart ürün listemizde bulunmayan tipler istek üzerine imal edilebilmektedir.


Trafo Özellikleri:

Çalışma Gerilimi: 220 V / 50 Hz

Gücü: 250 VA – 230 VA

Çıkış Gerilimi: 2 x 5000 V

Çıkış Akımı: 23 mA

Devrede kalma: % 33

Ağırlık: 2,1 kg


Ateşleme bobini, tesisattan gelen düşük gerilimi, içinde barındırdığı sargılar yardımı ile değişen manyetik alanın etkisinde öncelikle buji başlığına oradan buji kablosuna oradan da  bujilerin tırnakları arasında yakıt püskürtme enjektörüne kıvılcım oluşturacak şekilde yüksek gerilime dönüştüren ateşleme devre elemanıdır.


Ateşleme Trafosu Nasıl Çalışır?

Akü akımı kontak anahtarının açılması ile bobinin birinci devre sargılarından geçer. Bobin birinci devre sargılarının çıkış (-) ucundan distribütör girişine ulaşan akım, platinler üzerinden devresini tamamlar. Bu akım demir çekirdek nüve üzerinde sarılı olan düşük voltaj devresinden geçerken yavaş yavaş yükselir. Başlangıçta hiç akım bulunmayan bu sargılardan akım geçmeye başlayınca sargının etrafında bir manyetik alan oluşur. Bu manyetik alan, Lenz Kanunu’na göre devrenin elektrik durumunu korumaya çalışacaktır.


[safir_list]

  • Sıcak suyla oto yıkama makinenizin sıcak suyu çalışmıyorsa, lütfen yukarıdaki “Atölye” bölümünü ziyaret edin. Basınçlı Yıkama Makinesi Tamiri bölümüne girin, Böylece yıkama makinesi için arızanın kaynağını ve yıkama makinenizi nasıl tamir edilir bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Sıcak suyla oto yıkama makinenizin sıcak suyu çalışmıyorsa, lütfen yukarıdaki “Yedek Parça” bölümünü ziyaret edin. Basınçlı Yıkama Makinesi Yedek Parça bölümüne girin, Böylece yıkama makinesi için en uygun fiyata ve en kaliteli yedek parçalara hızlıca sahip olabilirsiniz.

[/safir_list]


Alternatif olarak bu sayfaya göz atabilirsiniz.